DUŞ MONTAJI

Göz Duşları ile alakalı kısa metin bu kısma gelecek Göz Duşları ile alakalı kısa metin bu kısma gelecek

Müşteri Hizmetleri
göz duşları acil duşlar
göz ve vücut duşları acil duş
özel sistem duşlar

Duş Montajı

Acil Emniyet Duşlarımız Dünya’da yayınlanmış iki standart kriteri göz önünde bulundurularak imal edilmiştir.
1 – ANSI Z.358-1.2009
2 – EN 15154-1 , EN 15154-2
Her iki Standart gereği olarak Üretici firma ; montaj , bakım ve kullanım gibi önemli konularda kullanıcıyı bilgilendirmek durumundadır. Amacımız sadece standartların gereğini değil bu konudaki tüm birikimlerimizi kullanıcılarımız ile paylaşmaktır. Firmamız bu konudaki sorumluluğunu acil duşlar ile birlikte matbu olarak sizlere ulaştırmaktadır. Ancak kaybolma veya aşınma gibi durumlar söz konusu olduğunda en kısa zamanda kullanıcının bu tür dökümanlara ulaşabilmesini sağlamak amacı ile tasarladığımız bu sayfadan ihtiyacınız olan tüm dökümanlara en güncel hali ile ulaşabilirsiniz.

Montaj :

Acil duşlar için önemli hususlardan biriside montaj dır. Standartlar gereği de montaj sırasında mutlaka uyulması gereken bazı kurallar vardır.

 

Göz Duşları İçin:

Su tesisatlı göz yıkama ünitesinde çıkış nozulu sabit bir posizyonda , kullanıcının ayakta durduğu yerden  1 000 ± 200 mm yükseklikte ve en az duvardan ya da en yakın engelden 150 mm uzakta olacak şekilde monte edilmelidir.

 

Vücut Duşları İçin:

Duş başlığının en alt kenarı kullanıcının ayakta durduğu seviyeden 2 200 ±100 mm üzerinde olacak şekilde monte edilmelidir. Duş başlığının merkezi ile en yakın engel arasındaki minimum boşluk (duvar, dikey tedarik tüpleri,v.s) yarıçapı minimum 400 mm olacak bir daire kadar olmalıdır.

 

Montaj Talimatları (Kurulum Şemaları)
Aşağıda linkleri verilen duş çeşitlerini tıklayarak Montaj talimatlarına ( kurulum şemaları ) ulaşabilirsiniz.